حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹ 14 رجب 1442 Thursday, 25 February , 2021 ساعت ×
پ
پ

جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد با حضور آقای دکتر دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین و مسئولین اداره کل و ناحیه دو آموزش و پرورش و سرکار خانم دکتر طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد ، آقای دکتر محمدرضا رحیمی زارچی دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان وهمچنین رؤسای دانشگاههای آزاد اسلامی استان روز سه شنبه ۱۰/۴/۹۹ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سما استان یزد :

در ابتدای جلسه سرکار خانم دکتر طباطبایی ضمن خیر مقدم ، تشکر ویژه ای از مدیرکل آموزش و پرورش استان به جهت همکاری ارزنده آن سازمان با دانشگاه آزاد و همکاران سما را داشت.در ادامه به رشد آمار مدارس سما از سال ۹۵ با ۸ مدرسه به ۲۲ مدرسه در سالجاری اشاره نمود و گفت انشاءا… چند مورد دیگر در سال ۱۳۹۹ نیز در سایر شهرستان ها افتتاح می کنیم و این مهم با همیاری ، همکاری مخلصانه تمامی رؤسای واحد های دانشگاه آزاد در استان ، ادارات آموزش و پرروش شهرستان ها و همکارانمان میسر است.

ایشان گریزی به شرایط اقتصادی کشور زدند و بیان نمودند که در این شرایط می بایست چه در مجموعه سما و یا دانشگاه آزاد به حفظ و استفاده منابع و امکانات و تجهیزات موجود با بهره وری حداکثری را داشته باشیم.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان و رئیس شورای نظارت و هماهنگی سما استان یزد ۲ خواسته را با توجه به فرصت باقیمانده اندک برای سال تحصیلی آینده داشت.

 

  1. تعیین تکلیف و تسریع در صدور مجوزهای مدارس جدید با مساعدت جناب آقای دکتر دانافر مدیرکل آموزش و پرورش و همکاران ایشان

 

  1. صدور مجوز رشته های هنرستان های سما که در این خصوص ایشان قول مساعد جهت در اختیار قرار دادن کارگاههای مجهز و پیشرفته دانشگاه جهت هنرستان دادند. ایشان با عنایت به اینکه حتی استعدادهای درخشان نیز وارد عرصه  هنرستان شده است ، آینده کشور و فرزندان ایران زمین را به توسعه و پیشرفت در این زمینه دانست.

 

پس از ایشان آقای دکتر رحیمی دبیرشورای نظارت و هماهنگی سما استان ضمن خوش آمدگویی به مدعوین محترم اظهار نمود که در استان یزد بسیاری از مشکلاتی که در سایر استان ها هست را نداریم و این مسیر نشد مگر با مساعت مجموعه آموزش و پرورش استان و تلاش و پیگیری رؤسای محترم واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان. ایشان در ادامه گزارش آماری از مدارس سما استان بشرح زیر ارائه نمودند:

 

تعداد کل مدارس: ۲۲ ، آماردانش آموزان : ۲۵۸۵ ، تعداد کادر آموزشی ، اداری و اجرایی : ۲۵۴ نفر می باشد همچنین آمار دانشجویان سما یزد در حال حاضر ۸۱۵ نفر و آمار فارغ التحصلی ۱۶۸۵ نفر می باشد ایشان از کسب حدود ۴۰۰ افتخار در سطح ناحیه ، استانی و کشوری توسط دانش آموزان سما استان یزد خبر دادند.

 

آقای دکتر رحیمی نیز از پیگیری جهت تبدیل مهدکودک سما به مرکز رفاه ۴ ستاره و همچنین راه اندازی آموزشگاه علمی آزاد با ۶ کلاس و ۲ سالن کنفرانس در مجتمع آموزشی و فرهنگی سما یزد و راه اندازی هنرستان فنی و حرفه ای سما و نیز مرکز مشاوره سما خبر داد.

 

ایشان همچنین با توجه به سند چشم انداز توسعه کمی و کیفی مدارس سما به پیشتازی مدارس سما استان در تحقق شعار هردانش آموز  یک مهارت در بین مدارس سما کل کشور طبق اظهارات مسئولین سازمان سما اشاره نمودند و در خصوص شرایط مدارس در زمان کرونا اظهار نمودند که فقط ۳ روز از شروع این مسئله گذشته بود که مدارس سما از طریق استفاده حداکثری فضای مجازی توانست با پشتوانه های نیروی انسانی متعهد و تلاشگر و نیز امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هایی که داشت توانست امر آموزش را به نحو مطلوبی انجام دهد که این را می توان از نظرات اولیاء دانش آموزان فهمید.

 

در ادامه جلسه رؤسای محترم واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان به ارائه گزارشی از وضعیت مدارس سما در شهرستان و طرح های توسعه ای مدارس و همچنین مسائل و مشکلات آن مطالبی را بیان داشتند که بسیاری از آن نقاط مشترکی داشتند مانند ( نداشتن فضای آموزشی کافی علیرغم تقاضای بالای ثبت نام ، پایین بودن سطح شهریه مدارس سما در شهرستان ها با توجه به هزینه های بالای آموزشی )

 

در پایان آقای دکتر دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد سخنانی بشرح ذیل بیان نمودند:

 


 

 در ایام کرونا تمامی معلمین و فرهنگیان  ، همه و همه با تلاش ایثارگرانه آموزش را به نحو مطلوبی پیش بردند تا خللی در این امر برای دانش آموزان پیش نیاید و مجموعه های غیر دولتی نیز همگام با آموزش و پرورش و حتی برخی فراتر نیز تلاش کردند.

–       از سالیان گذشته که بحث آموزش های نوین پیش آمد از میخواستیم به این نقطه ای که با جهش الان رسیدیم (به واسطه کرونا) برسیم شاید ۲۰ سال طول می کشید ولی کرونا با تمام مشکلاتی که برای همه ایجاد کرد فرصت هایی نیز برایمان به ارمغان آورد.

–          درخصوص آموزش پساکرونا نیز ایشان فرمودند که دیگر ما چیزی به عنوان مهر و ابتدای سال تحصیلی نداریم و با وجود آموزش های چند رسانه ای هیچوقت نیاید امر آموزش تعطیل شود.

ایشان درخصوص مدارس سما اینگونه بیان فرمودند که مدارس سما به پشتوانه علمی و تجهیزاتی دانشگاه آزاد اسلامی ، موجب اتصال آموزش و پرورش به ذخیره غنی در حوزه علمی ، آموزشی ، فرهنگی و تجهیزاتی و ارتقاء سطح علمی ، فرهنگی در دانش آموزان شده است.

–       مدیر کل آموزش و پرورش نیز در پایان قول دادند تا جایی که قانون اجازه دهد درخدمت سما باشند و دستورلازم جهت مساعدت لازم جهت تسهیل امورات  و درخواست های مدارس سما استان به مسئولین آموزش و پرورش حاضر در جلسه دادند

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.